• İletişim Hattı

    +90 549 618 77 78

  • Telefon

    +90 380 618 77 77

  • E-Posta Adresi

    akcakocasurucukursu@hotmail.com

15 Ekim 2020, Per?embe


İki Duba Arası Park Kaç Metre?


İki duba arasına park etme direksiyon sınavından kalmak ve geçmek arasındaki en önemli nokta diyebiliriz. Sınavın bitimine bir kaç metre kala yapılan hatalı bir park sınavınızın başarısız olmasına neden olur.

İki Duba Arası Park Kaç Metre?

İki Duba Arası Park Kaç Metre?

İki duba arasına park etme direksiyon sınavından kalmak ve geçmek arasındaki en önemli nokta diyebiliriz. Sınavın bitimine bir kaç metre kala yapılan hatalı bir park sınavınızın başarısız olmasına neden olur.

Gözetmenlerin dikkat ettiği nokta ise bir hamlede iki duba arasına girmenizdir. İki duba arasında en fazla 2 hamlede park işlemini tamamlamanız gerekiyor. Yani en önemli şey geri geri park yaparken sürekli ileri geri yapmadan tek seferde iki duba arasına girebilmeniz. Sonraki hareketiniz ise aracınızı düzeltmek olacaktır. Park işlemi için tek hakkınız bulunsa da şunu aklınızdan çıkarmayın! Sürücü kursundan önce gerek maddi durumunuzdan dolayı gerekse cesaretsizliğinizden olsun hiç araç kullanmamış olabilirsiniz. Gözetmenler ve eğitimciler bu durumu göz önüne alarak tolerans sağlayabiliyorlar. İki duba arası park kaç metre? sorusunun cevabına gelecek olursak;

Kaldırım ve araç arasında 50 cm’den fazla olmamalıdır.
Dubalara çarpmamaya dikkat edin ve sakın aracı kaldırıma çıkarmayın ????

Tüm bunları yapabiliyorsanız geri geri park etme konusunda sıkıntı yaşayacağınız bir şey yok demektir.

Sizlerin düşüncelerine ve fikirlerine önem veriyoruz. İki duba arasına park etme konusunda yorum bölümünden istediğiniz soruyu sorabilirsiniz.

Fırsatlardan Yararlanmak İçin Hemen Bize Ulaşın