• İletişim Hattı

    +90 549 618 77 78

  • Telefon

    +90 380 618 77 77

  • E-Posta Adresi

    akcakocasurucukursu@hotmail.com

15 Ekim 2020, Per?embe


Direksiyon Sınavında Park Etme


Geri geri park etme direksiyon sınavından kalmak ve geçmek arasındaki en önemli noktadır diyebiliriz. Sınavın bitimine bir kaç metre kala yapılan hatalı bir park sınavınızın başarısız olmasına neden olur.

Direksiyon Sınavında Park Etme

Direksiyon Sınavında Park Etme

Geri geri park etme direksiyon sınavından kalmak ve geçmek arasındaki en önemli noktadır diyebiliriz. Sınavın bitimine bir kaç metre kala yapılan hatalı bir park sınavınızın başarısız olmasına neden olur. Direksiyon sınavınız öncesinde alacağınız pratik eğitimin yanı sıra aşağıda yazan işlemleri hafızanızdan sürekli tekrar edin. Bu teknik, pratik uygulamayı sürekli aklınızda tutarak geri geri park etmeyi refleks haline getirmenize yardımcı olacaktır.

İki duba arasına park edeceksiniz ve dubaların arası aracınızın 1,5 katı mesafede ve bu uzunluk sizin açınızdan oldukça ideal. Park edeceğiniz alanlar da çizgilerle belirlendiğinden üzerinize düşeni yapmanız çok kolay olacaktır.

Gözetmenlerin dikkat ettiği nokta ise bir hamlede iki duba arasına girmenizdir. İki duba arasında en fazla 2 hamlede park işlemini tamamlamanız gerekiyor. Yani en önemli şey geri geri park yaparken sürekli ileri geri yapmadan tek seferde iki duba arasına girebilmenizdir. Sonraki hareketiniz ise iki hamlede aracınızı düzeltmek olacaktır. Park işlemi için tek hakkınız bulunsa da şunu aklınızdan çıkarmayın! Sürücü kursundan önce gerek maddi durumunuzdan dolayı gerekse cesaretsizliğinizden olsun hiç araç kullanmamış olabilirsiniz. Gözetmenler ve eğitimciler bu durumu göz önüne alarak tolerans sağlayabiliyorlar. Park kurallarına gelecek olursak;

Kaldırım ve araç arasında 50 cm’den fazla olmamalıdır.
Dubalara çarpmamaya dikkat edin ve sakın aracı kaldırıma çıkarmayın ????

Tüm bunları yaptıysanız ve yapabiliyorsanız geri geri park etme konusunda sıkıntı yaşayacağınız pek bir şey yok demektir.

Sizlerin düşüncelerine ve fikirlerine önem veriyoruz. Geri geri park etme konusunda yorum bölümünden istediğiniz soruyu sorabilirsiniz.

Fırsatlardan Yararlanmak İçin Hemen Bize Ulaşın